Google

Google AdSense Nedir?

Google AdSense internetten basit ve risksiz bir şekilde para kazanmayı sağlamaktadır. Kurmuş olduğunuz web sitesine veya kendi Youtube kanalına reklam vermenize olanak tanımaktadır.

AdSense’in çalışma prensibi internete reklam vermek isteyen şirketleri tek bir çatı altında toplayıp, reklamlarını yayınlama imkanı sağlar. AdSense topladığı şirketlerden belirli miktarda para alır ve sizin aracılığınız ile kullanıcılara reklam gösterir. Bu durumda hem sizin kazancınız olur hem de Google’ın kazancına artı sağlamaktadır.

Google AdSense İle Nasıl Para Kazanılır?

AdSense ile para kazanmaya başlarken dikkat etmeniz gerekenlerden en önemli olan ilke, bu sistemden bir-iki günde büyük miktarlarda para kazanamayacağınızdır. Google AdSense zaman ve emek isteyen belirli bir zaman sonra size getirisi olamaya başlayan bir modeldir.

AdSense ile Youtube kanalınıza reklam verebilir yada kurduğunuz bir internet sitesine reklam verebilirsiniz. Google tarafından da belirtildiği gibi kolay bir yöntem olmadığından kuralları ve adımları vardır. AdSense hesabınızı oluşturup yeterli bilgileri girseniz bile yeterli olmayacaktır.

Aşamalar halinde düzgün bir yol haritası belirlemelidir. Belirlenen bu hedefler doğrultusunda özgün içerikler üretmek büyük önem taşımaktadır. İlk olarak Google AdSense hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınıza gerekli bilgileri girdikten sonra Google size bir kod verir ve bu kodu sitenize tanımlamanızı ister. Adlığınız kodu sitenize tanımlamak için, WP Admin panelinden, görünüm katagorisine girerek, tema düzenleyici butonuna basıyoruz. Tema üst bölümüne gelerek <head> kodları arasına kodumuzu koyuyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra doğrulamaya basıyor ve web sitemizi Google tarafından doğrulamaya gönderiyoruz. Eğer web sitemiz kabul edilirse artık web sitenizde reklam vermeye başlayabilirsiniz. Reklam vermek için ise, AdSense panelinizi açın ve reklamlar bölümüne gelin, sitenize istediğiniz kadar reklam yerleştirebilirsiniz. Reklam verirken dikkat etmeniz gereken, boğucu şekilde sitenizi reklam ile doldurmamanızdır.

Google ile ilgili olarak daha fazlasını okumak için bir diğer yazımız; https://www.aydinaltunyay.com/google-terimleri/

Benzer konularda okuma yapmak için; https://www.aydinaltunyay.com/

Related Posts

Leave A Comment