Google Keep Nedir?


Google Keep, fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve görevlerinizi takip etmeyi kolaylaştıran bir not alma uygulamasıdır. Google Drive ile otomatik olarak senkronize olur, böylece Google hesabınızı kullandığınız herhangi bir cihazdan notlarınıza erişebilirsiniz. Bu şekilde, her şeye tek bir yerde sahip olursunuz. Böylece ihtiyacınız olanı bulmak için farklı hesaplar veya cihazlar arasında gezinmeye gerek kalmaz. Diğer bir tanımla Google Keep, Google hesabınızı kullandığınız herhangi bir cihazdan erişebilmeniz için otomatik olarak Google Drive ile senkronize olan bir not alma uygulamasıdır. Keep, notlarınızı istediğiniz gibi düzenlemenize de olanak tanır – onları “iş” veya “kişisel” gibi kategoriler halinde organize edin – ancak daha da iyisi, onları renkle kodlayabilmenizdir! Bu nedenle, yeşil ve mavi olan bir kategoriniz varsa, bu notlara bakan herkes, her notta kullanılan yazı tipinin renginden başka bir şey okumak zorunda kalmadan, hangilerinin işle ilgili ve hangilerinin kişisel olduğunu anında anlar.

Google Keep Not Sınırı Var mı?


Oluşturabileceğiniz notların sayısı ve bant genişliği için sınır yoktur. Ayrıca Google Drive depolama alanı sınırına bile aykırı değildir. Fakat diğer not alma uygulamalarına kıyasla hala eksik olan bazı özellikler var. Mesela Google Keep, Google Keep’in birden fazla not defteri veya video notu bulunmamaktadır. Ayrıca, zengin metin düzenleme özelliği olmadığından iş veya araştırma amacıyla kullanmak istiyorsanız doğru bir seçim olmayabilir.


Google Keep Fiyatlandırması Nasıldır?


Google Keep tamamen ücretsizdir ve bütçeniz kısıtlıysa eğer kullanılabilecek harika bir özelliktir. Google Keep için ödeme yapmanız gerekmediği gibi tutabileceğiniz notların da bir sınırı yoktur. Bu yüzden eğer size herhangi bir maliyeti olmayacak bir araca ihtiyacınız varsa Google Keep’in özellikleri dikkate alınarak gerçeğiyle harika bir sen iyi seçimler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Google Drive depolama alanınız onu daha da çekici kılıyor. Google Keep, basit ama güçlü bir uygulamadır. Bir yandan, kullanımı çok kolay olup diğer yandan olması gerektiği kadar basittir. Mesela Evernote gibi diğer not alma uygulamaları, daha fazla seçenek arasından seçim yapmanızı sağlayan tam özellikli bir arayüz sağlar. Ancak, Google Keep’in basit tasarımı, notlarınızda neler olduğunu görmenizi kolaylaştırır.

Related Posts

Leave A Comment