Google Alışveriş Reklamı

Google Alışveriş Reklamı Nasıl Verilir?

Google reklamı vermek markanızın veya işletmenizin öne çıkmasını ve ilk sıralarda yer almasını destekleyen bir reklam türüdür. Bu reklam türü sayesinde satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürün ve hizmetler daha çabuk alıcı bulmaya başlar. Böylece etkileşiminizi arttırarak daha da büyüme yoluna gidebilirsiniz.

Google’da Verilen Reklamlar Hangi Amaca Hizmet Eder?

Google’da alacağımız ürünü mutlaka almadan önce inceler, daha sonra da alma isteğimizi kararlaştırmış oluruz. Bu sayede hem tüketici ne alacağını önceden görmüş olur hem de satıcı satacağı ürünleri çok daha çabuk pazarlamış olur. Bu yüzden Google’a alışveriş reklamı vermek sizin için en doğru tercihlerden biri olarak karşınıza çıkar.

Google’a Reklam Vermenin Avantajları

Arama ağı reklamlarından farklı olarak verdiğiniz reklamı elle yani manuel oluşturmak ya da anahtar kelimeler yazmak zorunda değilsiniz. Bu reklamlar otomatik bir şekilde oluşturulduğu için kolaylık sağlamakla birlikte zamanınızın korunması için mükemmel bir avantajdır.  Satacağınız ürünün başlığı ve açıklamasıyla birlikte bu algoritma kendi anahtar kelimelerini oluşturarak pazarlama işlemine geçmektedir. Bu yüzden satmak istediğiniz ürünün başlığını ve açıklamasını hedef kitleyi ilgilendiren biçimde düzenlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu durumda sadece düzenli bir şekilde reklamınızı incelemek ve anahtar kelimelerin içerisinden gereksiz olanları çıkarıp tam anlamıyla reklamı hedef kitleye yöneltmek sizin birinci önceliğiniz olacaktır.

Google Alışveriş Reklamı Nasıl Verilir?

Öncelikle Merchant Center hesabı oluşturulmalıdır. Bu hesabı oluşturmada ki amaç satacağınız ürünlerin sistem tarafından tanınmasıdır. Hesabınızı oluşturmanın ardından Google Ads hesabınıza bağlamanız gerekmektedir.

Satmak istediğiniz ürünün feed’ini oluşturmak ve Merchant Center’a tanıtmak: Merchant Center ürünlerinizi tek başına tanıyamaz. Ürünlerinizi tanıtmak için önünüzde iki yönteminiz var: Bunlardan biri panelinizde hazır bir feed olmasıdır. Bir diğeri ise Ideasoft, Ticimax, Dokuz Yazılım gibi panellerdir. Sizde linki Merchant Center’a yüklersiniz. İkinci yöntem olarak ise excel dosyasından kendi feed’inizi oluşturabilirsiniz. Ürünlerinizin adı, başlığı, fiyatı ve markası gibi çeşitli bilgiler içeren bir feed oluşturmak temel önceliktir. Sonrasında da dosyayı Merchant Center hesabınıza yükleyip yine ürününüzün ilk sayfalarda çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Related Posts

Leave A Comment