google chrome

En Kullanışlı 10 Google Chrome Eklentisi

Google üzerinde birçok Google Chrome eklentisi yer almaktadır. Bu eklentiler arasında sizin için en uygun olanı bulmak hem işleri halletme sürenizi hızlandıracak hem de internette daha keyifli, güvenli, hızlı işlem yapmanızı sağlayacaktır. Örnek olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu liste en çok tercih edilenlerden oluşmaktadır.

1. Google Calendar

Google Calendar adındanda belli olduğu üzere Google tarafından geliştirilen bir dijital ajandadır. Bu eklenti sayesinde günlük etkinliklerinizi , programlarınızı ve başka birçok şeyi düzenlemenize yardımcı olmaktadır. Bulunduğunuz sayfadan hiç ayrılmadan dijital bir ajandanızın olması cidden güzel bir olay.0

2. Awesome Screenshot

Awesome Screenshot sayesinde herhangi bir sitenin anında fotoğrafını çekebilir, kırpma ve dizme gibi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayriyeten bu fotoğrafı istediğiniz yere kayıt edebilir ve istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Awesome Screenshot eklentisi hali hazırda Opera’da olsada bu özelliği Chrome’da da olması Chrome kullanıcılarını iyi yönde etkilemektedir.

3. Netflix Party

Bu eklentiyi sadece Netflix kullanıcıları kullanabilmektedir. Netflix Party sayesinde Netflix’e sahip olan diğer arkadaşlarınız ile aynı anda dizi & flim izlemenize olanak sağlıyor. 

4. WhatFont

WhatFont eklentisi sayesinde bir yazının hangi font da olduğunu anında öğrenebilirsiniz. Genellikle freelancer çalışan kişilerin işine yaramaktadır. Çünkü logo çalışmalarından içerik düzenlemelerine, videodan grafik tasarıma kadar her alanda yaratıcı ve güzel bir çıktı sağlamak için doğru fontları bulmak önem arz etmektedir.

5. Start Me

Start Me eklentisi Google Chrome’de açtığınız yeni sekmenizi özelleştirmenize yaramaktadır. Bu özelleştirilebilinir sekmenize web sitelerini , rss yayınları ve widget’ları , takvimi , yapılacaklar listesini , e- postanızı , dünyadaki saatleri vb… birçok kontrol paneli ekleyebilirsiniz.

6. Custom Cursor for Chrome

Custom Cursor for Chrome eklentisi sayesinde Google Chrome’da ki fare imlecinizi istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. İsterseniz eklentinin içinde hali hazırda bulunan fare imleçlerini isterseniz de kendi özel fare imlecinizi kullanabilirsiniz. Böylece internet gezintiniz daha keyifli hale gelmektedir.

7. LastPass

LastPass eklentisi bir şifre yönetme eklentisidir. Ödüllü bir şifre yöneticisi olan LastPass sizin şifrelerinizi kaydeder ve bütün cihazlarda kolaylıkla giriş yapmanızı sağlar.  Genellikle birden fazla ve karmaşık şifre kullananlar için veya sürekli şifresini unutan kişiler için ideal bir eklentidir. Bu sayede yapacağınız online işlemlerde zaman kazanabilirsiniz. Ve sürekli olarak şifremi unuttum diyerek şifre sıfırlama derdinden kurtulursunuz.

8. Sync Watch

Bu eklenti arkadaşlarınız ile YouTube üzerinde aynı anda video izlemenize olanak sağlamaktadır. Sync Watch eklentisi bu pandemi sürecinde evde canınız sıkılıyor ve arkadaşlarınızla bir aktivite yapmak istiyorsanız tam size göre bir eklentidir.

9. Dark Reader

Dark Reader sayesinde her hangi bir sitede gece modu olmasa bile o siteyi geçe modunda görmenize olanak sağlamaktadır. Eklentide ek olarak kontrastı, parlaklığı, sarılığı ve griliği istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

10. Speedtest

Speedtest eklentisi Speedtest in kendi web sitesine gitmeden direkt eklenti üzerinden hız testi yapmanızı sağlıyor. Bunların dışında bulunduğunuz sitenin bilgilerini de göstermektedir (ping vs…). Bu durum hem çalışma şeklinizi kolaylaştırırken hem de düzenli olarak kontrol imkanı yaratmaktadır.

Google Chrome eklentisi denildiğinde aklımıza gelen ilk 10 taneyi bu şekilde açıkladık. Çok daha fazlası için web sitemizi takipte kalınız. Diğer içeriklerimiz için bloğumuzu inceleyiniz.

Related Posts

Leave A Comment