Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar? 

Dijital çağda işinizi büyütmenin vazgeçilmez bir parçası, dijital pazarlama ajansı hizmetlerinden yararlanmaktır. Bu amaçla şirketler kendi bünyelerinde dijital pazarlamacı ya da dijital ticaret danışmanı çalıştırmayı tercih etmiyorlar. Çünkü bu yöntem şirketlere çok pahalıya mal oluyor. Şirketler, bu aşamada profesyonel dijital pazarlama şirketleri ile birlikte çalışıyorlar. Böylece dijital pazarlama hizmeti veren şirketler, yapılması gereken işin tamamını çok daha verimli ve ekonomik biçimde organize ederek, yürütüyor.

Piyasada görev yapan dijital pazarlama ajansları, uygun maliyetler karşılığında, size özel hazırlanmış hizmetlere kolayca ulaşmanızı sağlıyorlar.

Dijital Reklam Yönetimi

Dijital reklam yönetimi, çevrimiçi gerçekleşen reklamları tanımlamak için kullanılan bir deyimdir. Dijital reklamcılık, reklam vermek isteyen şirketin dijital ortamdaki çeşitli platform ve kanalları kullanarak pazarlamak istediği ürünü tanıtmak için yaptığı faaliyetlerin tamamını kapsamaktadır. Dijital pazarlama ajanslarının temel hedefleri, dijital Dünyada yer alan farklı reklam kanallarını kullanarak, ziyaretçileri sadık müşteriler haline getirmektir.  

Sosyal Medya Yönetimi

Dijital Dünyada tanınabilmek için sosyal medya yönetiminin hayati önem vardır. Facebook, Instagram, ya da YouTube gibi sosyal medya platformları ürününüzü tanıtmak, işinizi ve markanızı büyütebilmeniz ve daha çok müşteriye ulaşabilmeniz için çok önemli ve garantili bir yoldur. Sosyal medya, çok önemli bir tanıtım alanı olduğu için, bahse konu ortamda yoğun bir rekabet bulunmaktadır.

Sosyal medya yönetimi son derece profesyonel ve akıllıca yapılmalıdır. Yoksa bu kuvvetli  silah  hızlı bir şekilde geri tepebilir. Dijital pazarlama ajansları, çevrimiçi ortamlarda en iyi sonucu alabileceğiniz şekilde sosyal medya yönetimi stratejinizi planlıyor ve yürütüyorlar.

Medya& Prodüksiyon

Medya & prodüksiyon yönteminde dijital pazarlama için kullanılan başlıca kanallar şunlardır:

  • Radyo dalgası
  • Kablo, uydu, internet bağlantısı ile iletilebilen sinema filmleri
  • Videolar
  • Ticari videolar
  • İnternet videosu

Profesyonel ve deneyimli uzmanlar tarafından yukarıda sözü edilen yayın kanalları kullanılarak,  şirketinizin reklamını içeren, izlenebilir programlar yapılır.

Marka Yönetimi

Marka yönetimi, tanıtımı yapılacak ürünün sahip olduğu markanın zaman içinde algılanan değerinin arttırılmasını sağlar. Etkili marka yönetimi çalışmaları ile ürünün fiyatı yükselir ve marka toplumda olumlu çağrışımları ortaya çıkarır.

Dijital pazarlama ajansları tarafından yürütülen marka yönetimi stratejisi ile markanız hakkında güçlü bir farkındalık oluşturarak, sadık bir alıcı kitlesine sahip olmanız sağlanabilir. 

Web Tasarım

 Web tasarımı ile şirketinizin çevrimiçi nasıl görüneceğine karar verirsiniz. Web tasarımı bir anlamda çevrimiçi vitrininizin oluşturulmasıdır. Daha önceleri sadece masaüstü bilgisayarlar için web tasarımı yapılırdı. Fakat günümüzde mobil cihazlar ve tabletler için de web tasarımı yapılması gerekiyor.

Profesyonel bir dijital ajans ile çalışmadığınız zaman oluşturulan web sitesi firmanızın SEO’suna ve çevrimiçi güvenilirliğine zarar verebilir.

Dijital reklam ajansları size özel oluşturdukları sitenin, bütün yönleri ile satışlarınızı arttırma yararına hizmet etmesini sağlıyorlar. Bu konuda ana hedef,  müşterilerinizi yönlendirerek, ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin problemsiz bir şekilde tercih edilmesini sağlamaktır. 

E-ticaret Danışmanlığı

Günümüzün Dünyasında e-ticaret markalarının takip etmesi gereken pek çok kavram bulunuyor. Takip edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • En son teknolojiler
  • Makine öğrenimi destekli otomasyon araçlarının kullanımı
  • Yapay zeka algoritmaları ile müşterilerin tercihlerini yönlendirilmesi   
  • Fütüristik platformlara ve/veya kanallara ulaşılarak, orada iz bırakılabilmesi

Dijital ajanslar önde elen e-ticaret platformlarında müşterilerinizin sorunsuz ve keyifli deneyimler yaşamasına yardım olur. E-ticaret danışmanları hali hazırda var olan e-ticaret mağazalarını denetleyerek, buraya gelen müşteri sayısını arttırabilir. Ayrıca deneyimli e-ticaret uzmanları olası çevrimiçi sorunlarının çözülmesine de yardımcı olmaktadır.

Konuyla ilgili makale;

Neden Dijital Pazarlama: https://www.aydinaltunyay.com/neden-dijital-pazarlama/

Related Posts

Leave A Comment