Karantina sürecinde daha kaliteli zaman geçirmeniz için bazı ücretsiz sertifikalı online eğitimler

 • Google Dijital Atölye – Dijital Pazarlamanın Temelleri

İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) onaylı ücretsiz eğitimle dijital reklamcılıkla ilgili temel bilgileri edinmiş olacaksınız. Google eğitmenleri tarafından oluşturulmuş, uygulamalı alıştırmalar ve gerçek hayattan örneklerle dolu, 26 modül bilginizi eyleme dönüştürmenize yardım edecek.

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/course/digital-marketing

 • Facebook Blueprint

Facebook pazarlama platformlarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak çevrimiçi öğrenme kurslarını, eğitim programlarını ve sertifikaları keşfedin.

https://www.facebook.com/business/learn

 • Google Analytics Academy – Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics

Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics, yeni kullanıcılara nasıl hesap oluşturacaklarını, izleme kodu uygulayacaklarını ve veri filtreleri ayarlayacaklarını gösteriyor. Google Analytics arayüzünde ve raporlarda gezinmeyi, gösterge tabloları ve kısayollar oluşturmayı öğreneceksiniz. Kursta temel Kitle, Edinme ve Davranış raporlarını analiz etmenin yanı sıra hedef ve kampanya izleme ayarlarını yapma konusuna da değiniliyor.

https://analytics.google.com/analytics/academy/course/6

 • Google Analytics Academy – İleri Düzey Google Analytics

İleri Düzey Google Analytics, verilerin nasıl toplandığı ve okunabilir raporlar halinde nasıl işlendiği konusunda yol gösterir. İşletmenize özel verileri toplamak için Özel Boyutlar, Özel Metrikler ve Etkinlik İzleme gibi yapılandırmaları nasıl kullanacağınız öğretilir. Bu kursta ayrıca, segmentasyon, kanal raporları, kitle raporları ve özel raporların kullanıldığı daha gelişmiş analiz teknikleri ve web sitenizi ziyaret eden müşterilere reklam gösteren, yeniden pazarlama ve Dinamik Yeniden Pazarlama gibi pazarlama stratejileri de gösterilecektir.

https://analytics.google.com/analytics/academy/course/7

 • Google Analytics Academy – Google Analytics 360

Google Analytics 360’a Giriş, Analytics 360 ile sunulan kurumsal düzeydeki özelliklerden nasıl yararlanılacağı konusunda yol gösterir. Toplu Raporlama, Özel Dönüşüm Hunileri, Örneklenmemiş Raporlar ve Özel Tablolar gibi gelişmiş özellikler öğretilir. Ayrıca, BigQuery ile raporlama ve Google Marketing Platform ürünleriyle ve Google Ad Manager’la yerel entegrasyondan faydalanma hakkında fikir sahibi olursunuz. Kurs boyunca, daha iyi bir performans elde etmeniz ve iş hedeflerinize ulaşmanız için Analytics 360 ile sunulan özellik ve entegrasyonlardan nasıl yararlanacağınızı göstermek amacıyla gerçek hayattan örnekler sunulur.

https://analytics.google.com/analytics/academy/course/8

 • Google Analytics Academy – Google Etiket Yöneticisi Temel Düzey

Sitenizde birden fazla analiz ve pazarlama etiketini yönetmek zor olabilir. Gereksiz veya yanlış etiketler veri ölçümlerini bozup sitenizin performansını düşürebilir. Kendi kendinize ilerleyeceğiniz bu kursta, Google Etiket Yöneticisi’nin pazarlamacılar, analistler ve geliştiriciler için etiket uygulama ve yönetim sürecini nasıl kolaylaştırabileceğini öğreneceksiniz.

https://analytics.google.com/analytics/academy/course/5

 • Google Skillshop – Google Ads Arama Ağı

Google Arama Ağı kampanyaları oluşturma ve bu kampanyaları optimize etme konusundaki uzmanlığınızı gösterin. Kullanıcıların sertifikalı olması, belirli pazarlama hedeflerine ulaşmak üzere kampanya performansını iyileştirmek için Akıllı Teklif ve Kitle Çözümleri gibi otomatikleştirilmiş çözümlerden yararlanabildiklerini gösterir. 

https://skillshop.exceedlms.com/student/path/18166-google-ads-arama-agi-sertifikasi

 • Google Skillshop – Google Ads Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklamcılık yatırımınızdan en iyi sonucu almak için Google Ağı’ndan yararlanma konusunda uzman olduğunuzu doğrulayın. Sertifikalı kullanıcılar, belirli pazarlama hedeflerine ulaşan etkili Görüntülü Reklam Ağı stratejileri ve kampanyaları geliştirme konusundaki yeteneklerini gösterir.

https://skillshop.exceedlms.com/student/path/18063-google-ads-goruntulu-reklam-agi-sertifikasi

 • Hubspot – Inbound Marketing

İçerik oluşturmadan sosyal tanıtıma, potansiyel müşterileri dönüştürmeye ve beslemeye ve ötesine uzanan gelen pazarlama tekniklerini öğrenin. Bu sertifika kursunun sonunda, gelen pazarlama stratejinizi oluşturma yolunda ilerleyeceksiniz.

https://academy.hubspot.com/courses/inbound-marketing

 • Kosgeb – Geleneksel Girişimcilik Eğitimi

Geleneksel Girişimci Eğitimi, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş fikirlerine yönelik iş modelini hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla sağlanır. Bu eğitimi hem geleneksel sektörlerde işyeri açmak isteyen girişimciler hem de İleri Girişimci Eğitimine katılmak isteyen girişimcilere yöneliktir.

https://lms.kosgeb.gov.tr/course/index.php?categoryid=1

 • Kosgeb – İleri Girişimcilik Eğitimi

İleri Girişimci Eğitimi yenilikçi, orta yüksek/ileri teknoloji düzeyindeki sektörler ile imalat sektöründe faaliyet gösterecek girişimcilerin ihtiyaç duyabilecekleri bilgilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. “İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosu’nda yer alan sektörlerde işyeri açarak, ülkemizin küresel piyasalarda rekabet edebilmesine olanak sağlayacak, ihracat kabiliyeti olan, istihdam potansiyeli yüksek, marka değeri oluşturabilecek, yenilikçi ve teknoloji alt yapısına sahip sektörlerde yer alan işletmelerin sayısının artırılmasını hedefleyen İleri Girişimcilik Programına başvurmak isteyen girişimcilere yönelik olarak hazırlanmıştır.

https://lms.kosgeb.gov.tr/course/index.php?categoryid=1

Related Posts

Leave A Comment