facebook terimleri

Facebook Terimleri Nelerdir?

Facebook terimleri denilince akla gelen öncelikli başlıkları sizler için düzenledik.

Facebook Reklamları

Facebook algoritması topladığı kullanıcı bilgilerinden hareketle ürün ve hizmetleriniz için en doğru hedef kitleyi belirlememize ve size özel reklam planlaması oluşturmamıza olanak sağlar. Böylece reklam için ayırmış olduğunuz bütçe doğru şekilde potansiyel müşterilerinize harcanır.

Facebook Business Manager

Reklamların tek noktadan daha verimli ve istatiksel olarak analizlerinde daha detaylı yapıldığı profesyonel platform Facebook Business Manager’ dır. Benzer hedef kitle, Facebook Pixel gibi data toplama ve hedef kitle benzerlerini oluşturma imkanlarına sahip olursunuz. Remarketing yapabilmenizi sağlar.


Facebook Arama Reklamı / Facebook Search Ads

Facebook Search Ads yani Facebook Arama Reklamı, Facebook’un genel arama bölümünde ve marketplace arama alanında çıkan sonuçlardır. Bu sayede Google’da arama yapar gibi Facebook arama kısmında arama yaparak yeni sponsorlu arama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.


Facebook Form

Potansiyel müşterilerinizi bulmak için hedeflediğiniz kitleye form doldurma özelliği ile ulaşabilir, iletişim bilgilerini toplayabilir ve satışlarınızı iyileştirebilirsiniz.
Bu Facebook formlar sayesinde yeni müşteriler bulabilir, hedef kitleniz hakkında çok daha detaylı veri edinebilirsiniz. Facebook’un sunmuş olduğu en pahalı reklam modeli olan form doldurma reklamları için profesyonel bir reklam stratejisi oluşturmak gerekir.

Facebook Pixel Nedir?

Facebook ve Instagram reklamlarımızın sonuçlarını detaylı şekilde izleyebilmenizi sağlayan JavaScript aslına kalırsa bir kod parçasıdır. Bu kod ile reklam kampanyalarınızı daha detaylı olarak analiz edebiliriz. Piksel kodu sayesinde web siteniz içerisinde yer alan tüm sayfaları analiz ederek satışa giden kanallarınızdaki sorunları tespit edebilir ve reklamlarınızın performanslarına yönelik düzenlemeler yapabiliriz.

Facebook Business Suite Nedir?

İşletmelerin Instagram ve Facebook hesaplarını tek bir site veya uygulama üzerinden kontrol edilmesini, yönetilmesini, gönderilerin planlanmasını, bildirimlerin tek bir yerden görülmesini ve reklam vb. verilerin tek bir yerden kontrol edilmesini sağlamaktadır.
Ayrıca işletmeler için zaman kaybının da en aza indirilmesine olanak sağlayacağı düşünülmektedir.
Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde bağımsız bir uygulama olarak indirilebilmektedir.

Detaylı bilgi ve konunun devamı için bloğumuzu takipte kalınız.

İlgili bir diğer makale için;

Facebook Reklamları: https://www.aydinaltunyay.com/facebook-reklam-modelleri-ve-turleri/

Related Posts

Leave A Comment