Cyber Monday - Siber Pazartesi

Cyber Monday’e Merhaba!

Cyber Monday bu sene daha renkli olacak! İndirim gününe yalnızca birkaç gün kaldı! Bu yılki indirimden siz neler alacaksınız?

Satın alınacak ürünler her yıl daha pahalı bir hale geliyor. Fiyatlar arttıkça ise gözler kırmızı etiketleri aramaya başlıyor.

Farklı ürün kategorilerinde meydana gelen indirimler cepler kadar yüzleri de güldürüyor. Bu sayede çok daha fazla kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama imkanı buluyor.

Senenin sonuna yaklaşılırken indirim sezonu da açılıyor. Özellikle kasım ayına has yapılan indirimler tüm yıl bu anın beklenmesini sağlıyor.

Black Friday gibi Cyber Monday de size beklediğiniz uygun fiyatlı alışveriş imkanını getiriyor! Küresel çapta tüketici tarafından heyecanla beklenen bu günler en uygun fiyatlı alışverişi vadediyor.

Siber Pazartesi yapılan internet alışverişlerini çok daha karlı bir hale getiriyor. Böylelikle müşteriler keyifli bir alışveriş süreci yaşarken; perakendeciler stoklarını eritiyor!

Cyber Monday 2022

Cyber Monday bu sene de büyük bir heyecanla bekleniyor. Küresel çapta tüketici şimdiden alışveriş listesini tamamladı bile!

Kasım ayı dünya çapında alışveriş sezonu anlamına geliyor. Farklı kategorilerde uygulanan inanılmaz indirimler bu sezonu daha da ilgi çekici hale getiriyor.

Uzun zamandır indirim beklenen ürünler gibi yeni ürünler de bu dönemde raflardakini yerini alabiliyor. Böylelikle çeşitli markaların reklam politikaları çağın gerekliliklerine göre revize ediliyor.

Cyber Monday günümüzde Black Friday kadar ilgi görmüyor. Bunun sebeplerinden birisi bu günün anlam ve öneminin tanınmıyor olması. Ayrıca bu tarihin hayatımızda çok yeni var olması da daha kapsamlı bir kitle tarafından bilinmesine neden oluyor.

Cyber Monday nedir sorusu da son yıllarda sıkça sorulan sorulardan birisi olarak öne çıkıyor. Şükran Günü’nü takip eden ilk pazartesi ABD’de bu isim ile anılıyor.

Kara Cuma indirimleri sonrasına denk gelen günde özel kategoriler için ayrıcalıklar sunuluyor. Özellikle teknoloji ürünleri üzerinden yapılan indirimler kendisine bu ismi bahşediyor.

Dünya’da yoğun ilgi gören özel indirimler için önceki geceden hazırlıklar yapılıyor. Öyle ki mağazaların önlerinde çadırlar kuruluyor ve büyük gün bekleniyor!

Dünya’da Cyber Monday

Cyber Monday 2005 yılından beri teknoloji reyonlarında yaşanan indirimlerin en büyük habercisi olma görevini üstleniyor. Çeşitli ürünlerde yapılan bu indirimler cüzdanları ve teknolojiseverleri mutlu ediyor.

Teknoloji indirim tatili olarak bilinen bu tarih 2005 yılından itibaren ABD’de uygulanıyor. Böylelikle giyim, teknoloji, ev aletleri gibi çeşitli ürün gamlarında büyük oranda indirimler yapılıyor.

Cyber Monday 2022 yılında da büyük bir heyecanla bekleniyor. Bu yıl 28 Kasım’da düzenlenecek olan alışveriş tatili özellikle internet alışverişinde öne çıkıyor. Yalnızca mağazadan değil; internet alışverişi ile yapılan satın alımlar da oldukça uygun bir fiyata sahip oluyor.

Bu günün ortaya çıkış merkezi ABD olarak biliniyor. Her yıl bir önceki satışlar geride bırakılıyor. Son yıllarda yapılan satışlar 2005 ile 2010 yılları arasında yapılan ciroyu iki katına taşımayı başardı!

Yurtdışında bu indirim günleri hazırlıkları da ülkemizde olduğundan biraz daha faklı ilerliyor. Yapılan reklam kampanyaları da ülkelere göre farklılık gösterebiliyor.

Cyber Monday henüz Black Friday satışları kadar üst sıralara çıkmasa da küresel çapta farklı grafikler çiziyor. Yapılan araştırmalarda Black Friday ve Cyber Monday indirimleri Kanada’da en yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Bu listeyi ise; Hindistan, Güney Afrika, Almanya, Avusturya, Kazakistan, İtalya, Yeni Zelanda, Arjantin, ABD, Brezilya, İrlanda ve Türkiye izliyor.

Alışveriş tatili olarak görülen bu gün sayesinde internet alışverişleri çok daha uygun fiyata geliyor. Büyük markalar web sitelerinde de bu indirimleri uyguluyor. Böylelikle dünyanın neresinde olursanız olun indirimlerden haberiniz oluyor.

Amerika’da Cyber Monday

Cyber Monday dendiğinde akla ilk gelen ülke Amerika Birleşik Devletleri oluyor. 2005 yılında ortaya çıkan bu indirim gününün ev sahibinde bakalım hazırlıklar nasıl yapılıyor?

Markalar, yaptıkları indirimleri genellikle bir bülten aracılığı ile duyuruyor. İlgili bültenlerde hangi ürünlerin olacağı da belirleniyor. Ardından bu bülten doğrudan müşterilerin e-posta adreslerine iletilen bu bültenler sayesinde indirimler takip ediliyor.

Bir mağazanın veya markanın düzenli müşterisi olmamak ise bu durum için bir olumsuzluk değil. İsteyen kişiler bu bültenlere erişim sağlamak için marka ile iletişim kurabiliyor.

Cyber Monday ABD içerisinde Black Friday’den sonra ilgi çeken ikinci gün olmayı başarıyor. Özelikle teknolojik aletlerde yapılan indirimler bu günü daha cazip hale getiriyor.

Teknoloji firmaları da bu günü yeni ürün tanıtımı ile değerlendirebiliyor. Böylelikle marka, tüm gözleri üzerine topladığı anda ürününü kullanıcılar ile buluşturuyor. Yeni bir ürünü en uygun fiyata almak gibisi yok değil mi?

Cyber Monday, aslında daha çok internet alışverişi yapan kişiler tarafından tercih ediliyordu. Ta ki birkaç kaide esnetilene kadar…

İlk yıllarda internet alışverişinin yaygın olmaması bu günde yapılan satışların çok da yüksek olmamasını açıklıyor. Ancak günümüzde en sık tercih edilen yöntem olması her sene biraz daha fazla satış yapılmasını sağlıyor.

Hal böyle olunca yapılan indirimler de daha esnek bir hal alıyor. Önceleri yalnızca teknolojik ve elektronik aletlerde yapılan indirimler tekstil, aksesuar gibi kategorilere de uygulanıyor.

Türkiye’de Siber Pazartesi

Siber Pazartesi olarak bilinen bu indirim gününe hazır mısınız? Cevabınız hayırsa gelin bu günü önce iyice tanıyalım.

Küresel adı “Cyber Monday” olan gün 2005 yılına teknolojinin hızlı gelişmeye başladığı döneme dayanıyor.  Bu dönemlerde teknolojinin gelişmesinin bir sonucu olan internet de yavaş yavaş hayatımızdaki yerini alıyor.

Kar topu etkisinin sonuçlarından birisi olan online alışveriş de tam burada devreye giriyor. Mağazaya gitmeden satın alma işlemi hayalken birden bire gerçek oluyor! Ancak bu işlemin yaygınlaşması için biraz destek gerek tabii.

Siber Pazartesi işte tam da ihtiyaç duyulan bir gün olarak piyasaya sunuluyor.  Kara Cuma ile aynı döneme denk gelen bu gün indirimli teknolojik aletler alabilmek için kullanıcılara eşsiz bir fırsat sunuyor. Cep telefonları, süpürgeler, makineler ve daha fazlası yüksek oranda indirimler ile satılıyor!

Siber Pazartesi nedir sorusundan sonra ise Siber Pazartesi ne zaman sorusu geliyor. 2022 yılında yapılacak olacak bu indirim tarihi 28 Kasım olarak biliniyor. Kara Cuma’yı takip eden bu günde farklı ürünler çeşitli kategorilerdeki yerini alıyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu gün için hazırlıklar yapılıyor. Farklı reklam kampanyaları ve özel indirimler belirleniyor.

“3 al 2 öde” gibi kampanyalar bu dönemde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Böylelikle hızlı bir pazarlama ve sıcak bir satış hedefleniyor.  Bu alışverişte çift yönlü bir avantaj sağlanması amaçlanıyor.

Geniş ürün kategorilerinde bu güne özel uygulanan indirimler de uygulanabiliyor. Saatlik veya günlük olan indirimler ile çok daha hızlı bir satış yaşanması bekleniyor.

Siber Pazartesi indirimleri için son yıllarda sosyal medya araçları en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi olmayı başarıyor. Çeşitli sosyal medya araçlarında paylaşılan sponsorlu reklamlar sayesinde müşterilere indirim haberleri veriliyor.

Cyber Monday veya Siber Pazartesi olarak anılması bu günün önemini kaybettirmiyor. Aksine daha geniş kitlelerin bu muhteşem indirim sezonuna katılmasını sağlıyor.

Related Posts

Leave A Comment